شرکت بازرگانی بین المللی

مهربد تجارت

جمعه, ۳ فروردین , ۱۳۹۷
English
فارسی
بهار

۱ فرودین: آغاز بهار

روز اول فروردین جشن عید نوروز است. اما در تقویم جهانی به عنوان روز جهانی شعر هم شناخته می‌شود. هیچ بهانه‌ای زیباتر از بهار و شعر و احساس برای ایجاد یک روابط عمومی فوق العاده نیست. پس این روز را تا جای ممکن قدرتمند و زیبا پاس بدارید و از خلاقانه‌ترین ایده‌ها در گرامیداشت آن استفاده کنید. به یاد داشته باشید که همه در حال تبریک سال نو و آغاز بهار هستند و فقط تبریک کسب‌وکاری در یاد باقی خواهد ماند که منحصر به‌فرد باشد.

۲ فروردین: روز جهانی آب

همانگونه که می‌دانید کشور ما هم‌اکنون در بحران کم‌آبی قرار دارد. تهیه پستی با همین مضمون می‌تواند به ماندگاری نام شما در ذهن مخاطب‌تان کمک کند. مخصوصا اگر کسب‌وکار شما بصورت مداوم با آب سروکار دارد (رستوران، کارواش و … ) می‌توانید از این فرصت استفاده کنید و به مخاطبان‌تان بگویید چقدر حفظ محیط زیست برای شما ارزشمند است.

 ۶ فروردین: روز ملی امید

با توجه به این‌که این روز تحت عنوان روز ملی امید نامگذاری شده است. انتشار یک جمله یا ویدیویی امیدبخش و انگیزشی می‌تواند انتخاب هوشمندانه‌ای برای کسب و کار شما باشد. البته می‌بایست مراقب باشید که محتوا درباره امید منجر به طرف‌کشی‌های سیاسی در شبکه‌های اجتماعی نشود چرا که ممکن است به سادگی کنترل آن از دست شما خارج شود.

۷ فروردین: روز جهانی تئاتر

تئاتر بعنوان هنری که طرفداران بسیاری دارد روز ویژه‌ای برای توجه کردن است. می‌توانید این روز را با جمله‌ای اثربخش درباره هنرهای نمایشی، بخشی از یک تئاتر زیبا و … پاس بدارید. بالاخص اگر کسب و کار شما مخاطبان در فضایی هنری داشته باشد قطعا باید به این روز توجه ویژه‌ای داشته باشید. مدیران کافه‌ها، کتاب فروشی‌ها، گالری‌های هنری، فروشگاه‌های هنری و … می‌بایست این روز را به خوبی قدر بدانند.

۱۱ فروردین: روز جهانی بک‌آپ

قطعا چندین بار برای شما هم این اتفاق افتاده است که در اثر مشکل کوچکی در سیستمتان فایل‌های ارزشمندی را از دست داده‌اید. اگر در زمینه سیستم‌های عامل یا مدیریت اطلاعات فعالیت دارید با ارسال پیام کوتاهی به مشتریان وفادار خود به آن‌ها یادآوری کنید که بک‌آپی از فایل‌های مهمشان را تهیه کنند.

۱۳ فروردین: دروغ ۱۳

یک دروغ بامزه درباره کسب‌وکارتان می‌تواند بسیار شوکه کننده و تاثیرگذار باشد و مطمئنا می‌تواند مخاطبان‌ بسیاری را جلب کند. برای مثال  چند سال پیش علیرضا مجیدی بعنوان دروغ ۱۳به‌در گفت که دیگر وبلاگ‌نویسی نخواهد کرد و همین خبر کوتاه بسیاری را شوکه کرده بود و گفتگوی زیادی را درباره وبلاگ ۱پزشک در شبکه‌های اجتماعی بوجود آورده بود.

۲۲ فروردین: ولادت حضرت علی و روز پدر

مطمئنا در برنامه‌ شبکه‌های اجتماعی خود در نظر دارید که روز پدر را تبریک بگویید! ولی امسال به ایده‌های متفاوتی فکر  کنید و فقط یک تصویر با نوشته‌ای نستعلیق از روز پدر مبارک منتشر نکنید. ممکن است به سراغ پدران در خانه‌های سالمندان بروید، شاید هم تصویری از پدران و پسران در طول زمان جذاب باشد فقط ماجرا اینجاست که متفاوت فکر کنید و نگذارید کلیشه‌ها شبکه‌های اجتماعی شما را مدیریت کنند.

۲۶ فروردین: روز جهانی دیالوگ

این مناسبت جذاب می‌تواند بهانه‌ی خوبی باشد تا دیالوگ مورد علاقه فیلم دلخواهتان را در قالب یک عکس نوشته یا فیلم کوتاه در اینستاگرام و دیگر شبکه های اجتماعی خود قرار دهید.

۲۹ فروردین: روز دورهمی بیرون از خانه

مناسبت‌ها فقط بهانه‌ای هستند تا شادی را به عزیزانمان هدیه دهیم. در این روز می‌توانید با اعضای خانواده و یا همکاران خود در بیرون از خانه یا محل کار خود دور هم جمع شوید. یک عکس دسته جمعی می‌تواند خوراک متفاوتی برای شبکه‌های اجتماعی شرکت شما شود.

دیگر مناسبت‌های مذهبی فروردین

مناسبت‌های مذهبی فروردین ماه عبارتند از ۱۰ فروردین ولادت امام محمد باقر علیه السلام، ۱۲ فروردین شهادت امام علی النقی الهادی علیه السلام، ۱۹ فروردین ولادت امام محمد تقی علیه السلام، ۲۴ فروردین وفات حضرت زینب سلام الله علیها.

دیگر مناسبت‌های ملی فروردین

۶ فروردین زادروز آشو زرتشت، اَبَراِنسان بزرگ تاریخ، ۱۲ فروردین روز جمهوری اسلامی ایران،  ۱۷ فروردین سروش روز،جشن سروشگان، ۱۹ فروردین روز جشن فروردینگان، ۲۹ فروردین روز ارتش جمهوری اسلامی ایران.

۱ اردیبهشت: روز بزرگداشت سعدی

اگر مخاطب کسب‌وکار شما افرادی هستند که فکر می‌کنید از شعر و موسیقی لذت می‌برند، حتما باید به روز بزرگداشت سعدی توجه کنید. یک بیت شعر زیبا و یا قطعه‌ای که خواننده‌ای محبوب از اشعار سعدی خوانده است می‌تواند تاثیرگذار باشد.

۲ اردیبهشت: روز جهانی زمین

به مناسبت روز جهانی زمین می‌توانید راه‌کارهایی را برای حفاظت از کره زمین و داشتن زمین پاک در قالب یک پست وبلاگی ارائه دهید. اگر دوست دارید شیرینی این روز را بیشتر کنید می‌توانید دلایل خود را برای دوست داشتن زمین در قالب عکس‌هایی با کپشن کوتاه در شبکه‌های اجتماعی خود منتشر کنید. چنین روزی می‌تواند بهانه‌ای خوب برای آغاز یک کمپین جذاب نیز باشد.

 ۳ اردیبهشت: روز جهانی شب کتاب

اگر بتوانید یک روز در هفته را به عنوان روز کتابخوانی در محل کار خود تعیین کنید، فوق‌العاده است.مثل همه رقبا تصویری از یک کتاب را منتشر نکنید و به جای اینکار جشن کوچکی ترتیب دهید. در این جشن از همکاران و یا کارکنان خود بخواهید بهترین کتابی که امسال خوانده‌اند را به صورت خلاصه برای بقیه تعریف کنند. فراموش نکنید که این جشن می‌تواند یک خوراک خوب برای وبلاگ و شبکه‌های اجتماعی شما فراهم کند. در تدوین استراتژی بازاریابی محتوایی خود بهتر است از تمام فرصتها استفاده کنید.

۵ اردیبهشت: مبعث حضرت رسول

حضرت رسول برای همه ما مسلمانان حائز اهمیت هستند. سعی کنید برخوردی متفاوت با موضوع داشته باشید. ساده‌ترین ایده می‌تواند این باشد که به جای یک تبریک ساده، حدیثی زیبا را از پیامبر اکرم منتشر کنید که متناسب با هویت کسب‌وکار شما باشد.

۶ اردیبهشت: روز جهانی مالکیت معنوی

در دنیایی که حقوق معنوی خالقان آثار مختلف هنری و علمی و … در حال نقض شدن است، اشاره به چنین روزی به ارتقای جایگاه برند شما در اذهان کمک خواهد کرد. بالاخص اگر تولید کننده محتوا هستید، پرداختن به روز جهانی مالکیت معنوی نشان خواهد که معتقد به تولید محتوای ناب و عدم نشر بدون اجازه ناشر هستید.

 ۷ اردیبهشت: روز جهانی لوازم‌التحریر

لوازم‌التحریر بخش دوست‌داشتنی هر میز کاری هستند. به مناسب این روز شیک‌ترین لوازم‌التحریر خود را به محل کارتان ببرید و عکسی از میز کار خود گرفته و با هشتگ مربوط به کسب و کار خود منتشر کنید و از این طریق محتوای متنوعی تولید کنید. می‌توانید استوری بامزه‌ای از لوازم‌التحریری که روزانه توسط هم‌تیمی‌هایتان استفاده می‌شود تهیه کنید.

 ۹ اردیبهشت: روز جهانی آرزو

انسان بدون آرزو بی روح می‌شود. به مناسبت این روز جعبه شیکی تهیه کنید و از همه کارمندان و همکاران خود بخواهید آرزویی که دوست دارند طی یک سال آینده به آن دست یابند در کاغذ کوچکی بنویسند و داخل جعبه بیندازند. هر سال در این روز آرزوهای سال قبل را باز کنید و ببینید چند نفر به آرزوی خودشان رسیده‌اند. این کار را می‌توانید به کمک یک پست اینستاگرامی با مخاطبان خود نیز اجرا کنید.

۱۱ اردیبهشت: روز جهانی کار و کارگر

پرداختن به برخی مناسبت‌ها بیشتر از اینکه یک هدف بازاریابی باشد امری انسانی است و از نظر ما چنین برخوردهایی چون از دل برمی‌خیزند بر دل نیز خواهند نشست.

۱۳ اردیبهشت: روز اتفاقات غیر طبیعی

اتفاقات غیر طبیعی می‌توانند انرژی مثبت زیادی به شما بدهند. در این روز سعی کنید غیر طبیعی‌ترین کارهای ممکن را در محل کار خود انجام دهید. مثلا با لباس کوهنوردی در محل کار خود حاضر شوید. سعی کنید ایده‌های خلاقانه‌ای به کار ببرید و یک خاطره خوش را در کنار دوستان خود در محل کار برای خود رقم بزنید.

۲۱ اردیبهشت: روز هر چی دلت می‌خواد بخور

به عنوان مدیر یک کسب و کار بهتر است این روز را با دست پری به شرکت تشریف ببرید. در این صورت منوی مفصلی از خوردنی‌های مختلف به دست همکاران خود می‌دهید تا بر اساس ذائقه‌ی خود هر چه را که دل تنگشان می‌خواهد بخورند. این ایده می‌تواند عکس‌ها و پست وبلاگی بامزه‌ای برای کسب و کار شما باشد. از مخاطبان خود نیز بخواهید خوردنی مورد علاقه خود را در قالب کامنت به شما ارسال کنند.

 ۲۵ اردیبهشت: روز بزرگداشت فردوسی و پاسداشت زبان فارسی

اگر برند شما مخاطبان شاعر پیشه‌ای دارد و از ادبیات لذت می‌برند، پاسداشت روز فردوسی بزرگ را از یاد نبرید.

 ۲۷ اردیبهشت: روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی

به بهانه مناسبت این روز می‌توانید با تهیه یک پست بی‌نظیر به تولید محتوای مناسبتی برای مشتریان خود بپردازید و آن را از طریق ایمیل یا سایر پیام‌رسان‌ها برایشان ارسال کنید. این کار می‌تواند گام کوچکی از پیشبرد استراتژی بازاریابی محتوایی شرکت شما باشد.

۳۰ اردیبهشت: روز دفترچه یادداشت

اگر شما هم عادت دارید که کارهای روزمره‌ی خود را در دفترچه یادداشت خود بنویسید. به مناسبت این روز برای همه همکاران خود یک دفترچه یادداشت تهیه کنید. فراموش نکنید که یک جمله در اول دفترچه هر کس بنویسید و به او هدیه دهید. می‌توانید از آن‌ها بخواهید در صورت تمایل این جملات را در شبکه‌های اجتماعی خود با هشتگ مربوط به کسب و کارتان به اشتراک بگذارند. از مخاطبان خود نیز بخواهید تا بهترین جمله‌ای را که در دفترچه یادداشت خود نوشته‌اند را به صورت دیدگاه برای شما ارسال کنند. این موضوع در خاطر مخاطبان شما با نام برندتان نقش خواهد بست.

۳۱ اردیبهشت: روز اهدا عضو

روز اهدا عضو نیز فرصت خوبی است تا وجه انسانی برند خود را به رخ بکشید. یک کمپین ساده برای دعوت از مخاطبان خود به پر کردن فرم اهدا عضو قطعا می‌تواند تاثیرگذار باشد.

دیگر مناسبت‌های مذهبی اردیبهشت ماه

۳ اردیبهشت شهادت امام موسی کاظم، ۱۰ اردیبهشت ولادت امام حسین، ۱۱ اردیبهشت ولادت حضرت ابوالفضل و ولادت امام زین العابدین، ۱۸ اردیبهشت روز جوان و ولادت حضرت علی اکبر، ۲۲ اردیبهشت نیمه شعبان

دیگر مناسبت‌های ملی اردیبهشت ماه

۷ اردیبهشت روز ایمنی حمل و نقل، ۱۰ اردیبهشت روز ملی خلیج فارس، ۱۲ اردیبهشت روز معلم،  ۲۸ اردیبهشت روز گرامیداشت خیام، ۳۰ اردیبهشت روز ملی جمعیت

 ۱۰ خرداد: روز جهانی بدون دخانیات

اگر در محل کار خود افراد سیگاری دارید می‌توانید به مناسبت این روز از آن‌ها بخواهید که از استعمال هر گونه دخانیات خودداری کنند. برای ای منظور می‌توانید بنرهای بامزه‌ای طراحی کنید و در قسمت‌های مختلف دفتر کار خود نصب کنید.

۱۰ خرداد:‌  روز طراحان وب

اگر در حوزه‌ی کسب و کارهای آنلاین فعالیت دارید نیز فراموش نکنید تا در استراتژی بازاریابی محتوایی خود با تولید یک محتوای مناسبتی بامزه این روز را به طراحان وب فعال تبریک بگویید. حتی می‌توانید با خرید یک کیک زیبا این روز را جشن بگیرید.

 ۱۵ خرداد : روز جهانی محیط زیست

با همکاران خود به پارکی نزدیک محل کار خود بروید و با جمع آوری آشغال‌های بخشی از پارک به حفظ محیط زیست و زیبایی آن کمک کنید. این کار می‌تواند عکس‌های زیبایی را برای تولید محتوای مناسبتی برایتان ایجاد کند و در پیشبرد استراتژی بازاریابی محتوایی برندتان به شما کمک کند.

۲۰ خرداد: روز صنایع دستی

همه اعضای شرکت یک هنرمند درون دارند! ۲۰ خرداد بهترین فرصت برای زنده گردن این حس درونی است. با کمی تجهیزات رنگارنگ طی نیم‌ساعت کلی خنده‌های بلند و همچنین خوراک کافی برای شبکه‌های اجتماعی خود بدست می‌آورید.

 ۲۱ خرداد: روز جهانی عروسک

بردن عروسک مورد علاقه‌تان به دفتر کار می‌تواند صحنه‌های بامزه‌ای به میز کار شما ببخشد. اگر دوست دارید تولید محتوای خلاق را در استراتژی بازاریابی محتوایی خود داشته باشید این روز را برای تولید محتوای خلاق و بامزه از دست ندهید. عکس میز کار با عروسک با یک هشتگ خاص می‌تواند جذابیت نام برند شما را در ذهن مخاطبانتان بیشتر کند.

۲۵خرداد: روز عکاسی از طبیعت

این مناسبت می‌تواند بهانه‌ی خوبی برای اجرای یک کمپین عکاسی از طبیعت باشد. این کمپین می‌تواند به تولید محتوا توسط کاربر منجر شود. اگر در حوزه گردشگری یا فروش بلیط فعالیت می‌کنید این مسابقه جذاب‌تر خواهد بود.

 ۲۸ خرداد: روز جهانی طرح دستی و شعبده بازی

به مناسبت این روز دورهمی کوچکی ترتیب دهید و از هر کدام از همکارانتان بخواهید که تردستی که بلدند را اجرا کنند. مجموع این ترفندها می‌تواند به کمک یک پست وبلاگی استراتژی بازاریابی محتوایی شما را به بهترین شکل ممکن پیش ببرد.

دیگر مناسبت‌های مذهبی خرداد ماه

۲۰ خرداد ولادت امام حسن مجتبی، ۲۶ خرداد شهادت حضرت علی، ۲۳ و ۲۵ و ۲۷ خرداد شب قدر

دیگر مناسبت‌های ملی خرداد ماه

۳ خرداد روز فتح خرمشهر، ۱۴ خرداد رحلت بنیان‌گذار انقلاب اسلامی،  ۲۹ خرداد شهادت دکتر شریعتی

تابستان

۱ تیر: روز جشن اول تابستان و روز سلفی

عکس‌ها و خاطرات محل کار یکی از جالب‌ترین سوژه‌های تولید محتوای مناسبتی هستند. به مناسبت ورود تابستان می‌توانید خوردنی‌های خوشمزه تابستانی تهیه کنید و با همکاران خود یک عکس سلفی دسته‌جمعی بگیرید. این عکس می‌تواند خوراک جذابی شبکه‌های اجتماعی شما باشد.

۵ تیر: عید سعید فطر

عید فطر برای همه مسلمانان جهان با اهمیت است و بهتر است که حتما محتوای مناسب پاسداشت این روز را تهیه کنیم.

 ۸ تیر: روز دوربین

روز دوربین می‌تواند بهانه‌ی خوبی برای تولید محتوا توسط کاربران باشد. از مخاطبان خود بخواهید عکس خلاقانه‌ای را با دوربین خود گرفته و با هشتگ مشخصی در شبکه‌های اجتماعی خود منتشر کنند. اگر نمی‌خواهید انرژی زیادی صرف این روز بشود می‌توانید به دنبال البوم عکس‌های قدیمی شرکت بروید و چیزی از گذشته را با کاربران‌تان به اشتراک بگذارید.

 ۹ تیر: روز رسانه‌های اجتماعی

در روز رسانه‌های اجتماعی می‌توانید با انتشار یک پست از مخاطبان خود بخواهید که بهترین پست شبکه‌های اجتماعی شما را که در طی سال گذشته منتشر شده است انتخاب نمایند. شما باید از هر فرصتی برای ایجاد تعامل با مخاطبان خود ایجاد کنید و چه بهانه‌ای بهتر از روز شبکه‌های اجتماعی.

۱۴ تیر: روز ملی قلم

روز قلم بهانه‌ی خوبیست تا به اهمیت محتوا بپردازید. بالاخص اگر کسب‌وکار شما مخاطبان فرهیخته و اهل مطالعه را مورد هدف قرار داده است حائز اهمیت است که روز قلم را به خوبی جشن بگیرید.

۲۶ تیر: روز جهانی عدالت بین المللی

برخی مناسبت‌ها می‌بایست حتما با کسب‌وکار شما مناسبت داشته باشند. برای مثال جالب نیست که یک تولید کننده غذای خانگی درباره عدالت بین‌المللی در شبکه‌های اجتماعی خود تولید محتوا کند ولی یک موسسه حقوقی می‌تواند به خوبی از این فرصت استفاده کرده و روابط عمومی ایجاد کند.

دیگر مناسبت‌های مذهبی تیر ماه

۲ تیر روز جهانی قدس، ۱۰ تیر روز صنعت و معدن، ۲۹ تیر شهادت امام جعفر صادق

دیگر مناسبت‌های ملی تیر ماه

۱ مرداد: روز جهانی مادربزرگ

روزی را تصور کنید که شرکت شما برای همه مادربزرگ‌ها یک مهمانی نهار ترتیب بدهد و چندین مادربزرگ را برای یک رویداد دوست داشتنی و خاطره‌انگیز گردهم آورد.

۳ مرداد: ولادت حضرت معصومه و روز دختر

هر روزی که مرتبط با دخترها باشد می‌تواند دلیل یک توجه دوباره به خانم‌ها شود و تاثیرگذاری آن‌ها در محل کار یا خانه را نشان دهد. پس دریغ نکنید!

۷ مرداد: روز جهانی مدیران شبکه

مدیران شبکه (Sys Admin)ها نقش بسزایی در سرپا ماندن وب‌سایت‌ها و استارت‌آپ‌ها دارند. در این روز حتما جشنی برای آن‌ها ترتیب بدهید و یا با انتشار تصویری در شبکه‌های اجتماعی و یا وبلاگ به اهمیت کار آن‌ها اشاره کنید.

۹ مرداد: روز اهدای خون

از مخاطبان خودتان دعوت کنید که در این روز به پایگاه‌های انتقال خون بروند. اگر رسانه‌ی عمومی هستید می‌توانید این مشارکت مردم را به صورت تصاویر موقت نیز پوشش دهید. اگر کسب‌وکاری را مدیریت می‌کنید می‌توانید به همراه همه کارمندان به پایگاه‌های اننقال خون بروید و علاوه بر خاطره‌سازی به فرهنگ سازی این موضوع کمک کرده باشید.

۱۰ مرداد: روز جهانی وب

اگر در زمینه‌ی کسب و کارهای اینترنتی و آنلاین فعالیت دارید موفقیت کسب  کار خود را مدیون دنیای مجازی و وب هستید. بهتر است به بهانه‌ی این روز داستان پاگیری شرکت یا کسب و کار خود را در قالب یک پست وبلاگی منتشر کنید.

۱۷ مرداد: روز جهانی شاد بودن – روز خبرنگار

شاد بودن تنها انتقامی است که می‌توان از زندگی گرفت. از مخاطبان شبکه‌های اجتماعی خود بخواهید که شادترین عکسی که تا کنون گرفته‌اند را با هشتگ مربوط به کسب و کار شما منتشر کنند. در پایان نیز جایزه‌ای برای یک نفر در نظر بگیرید.

۲۱ مرداد: روز حمایت از صنایع کوچک

هر کسب‌وکار بزرگی روی صنعت کوچکی بوده است. اگر شرکت بزرگی با هزاران کارمند هستید، داستان شکل گیری شرکت شما و روحیه دادن به آن‌هایی که تازه اول کار هستند بهانه خوبی برای پاسداشت این روز خواهد بود.

 ۲۴ مرداد: روز جهانی بهترین دوست

هر فردی در زندگی خود دوستی دارد که او را به عنوان بهترین دوست خود می‌داند. زندگینامه‌ی بهترین دوستی که به شما در شکل‌گیری کسب و کار فعلی شما کمک کرده است را به صورت یک پست وبلاگی در وبلاگ مربوط به کسب و کار خود منتشر کنید. این کار سبب جلب توجه مخاطبان به سمت برند شما خواهد شد.

 ۲۸ مرداد: روز جهانی عکاسی

یک مسابقه عکاسی داخل شرکت ترتیب بدهید و از همه بخواهید از یک سوژه ثابت خلاقانه ترین عکس ها را بگیرند و داستان‌های خلاقانه درباره آن نقل کنند. 

۳۰ مرداد: روز جهانی مسجد

مساجد بخش مهمی از فرهنگ ما هستند و اگر فکر می‌کنید که مخاطب هدف کسب‌وکار شما رابطه خوبی با مذهب دارد پرداختن به این روز را از یاد نبرید.

دیگر مناسبت‌های مذهبی مرداد ماه

۱۳ مرداد ولادت امام رضا، ۳۱ مرداد شهادت امام محمد تقی

۱ شهریور: روز ازدواج – روز بزرگداشت ابن سینا و روز پزشک

اگر در حوزه مرتبط با بهداشت و سلامت فعالیت می‌کنید مطمئنا نمی‌خواهید چنین روزی را از دست بدهید.

۴ شهریور: روز جهانی برابری زن و مرد – روز کارمند

در دنیای امروز بر خلاف گذشته تفاوتی بین زن و مرد قائل نیستند. برای بزرگداشت این روز جهانی می‌توانید به کمک یک ویدئوی کوتاه در مورد قابلیت‌های یکسان دو جنس ذهن مخاطبان خود را درگیر این موضوع کنید. مطمئنا با هر بار فکر کردن به محتوای این ویدیو نام برند شما هم در ذهنشان تداعی می‌شود.

۶ شهریور: روز جهانی تبلیغات رادیویی

ساده‌ترین ایده این است که این بار با یک تبلیغ ساده رادیویی به سراغ این روز بروید و با یادآوری نوستالژی‌های رادیویی این روز را گرامی بدارید.

۱۰ شهریور: روز جهانی نامه نگاری

نامه‌نگاری یکی از روش‌های برقراری ارتباط است. روز نامه‌نگاری می‌تواند فرصت مناسبی باشد تا با نوشتن نامه‌ای به مشتریان خود خدمات جدیدی که شرکتتان ارائه می‌دهد را به آن‌ها یادآوری کنید. در این نامه می‌توانید از همراهی آن‌ها تشکر کنید و به آن‌ها نشان دهید که همراهی آن‌ها تا چه اندازه برایتان مهم است. این کار می‌تواند تعداد مشتریان وفادار شما را افزایش دهد.

۱۱ شهریور: روز جهانی رفتار خوب در سرکار

ما معمولا بیشتر وقت خودمان را در محل کار خود می‌گذرانیم. بنابراین می‌توان گفت که بیشتر از خانواده خودمان با همکارانمان در ارتباط هستیم. به عنوان مدیر مجموعه سعی کنید محیط آرام و شادی را برای کارکنان خود فراهم آورید. این کار باعث می‌شود کارمندان خوش‌اخلاق‌تری داشته باشید. به مناسبت روز رفتار خوب در محل کار بهترین رفتار را با کارمندان خود داشته باشید. یادبود کوچکی را از طرف شرکت برایشان تهیه کنید و در این روز به آن‌ها هدیه دهید. تهیه ویدئویی در مورد رفتار صحیح در محیط کار می‌تواند خوراک خوبی برای شبکه‌های اجتماعی برند شما در این روز باشد.

۱۴ شهریور: روز بین المللی خیریه

اهمیت خیریه‌ها و فعالیت‌های داوطلبانه بر کسی پوشیده نیست و همین روز بهانه‌ی خوبی برای پرداختن به این موضوع مهم است. دیدار از یک محل خیریه، برگزاری یک بازارچه کوچک خیریه برای خانواده کارمندان و هواداران شرکت شما و … ایده‌های خوبی برای تولید محتوا برای این روز هستند.

 ۱۹ شهریور: روز جهانی تبادل ایده‌ها

تبادل ایده یا طوفان فکری می‌تواند استراتژی بازاریابی محتوایی قوی‌تری را برایتان به ارمغان آورد. برای تعامل با مشتریان خود به مناسبت این روز در قالب یک پست از مخاطبان خود بخواهید تا نظر خود را در مورد موضوع خاصی با شما مطرح کنند. این نظر سنجی می‌تواند در طراحی محصول جدید برند شما و انتظارات و علاقه مشتریان شما اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهد.

 ۲۱ شهریور: روز جهانی برنامه‌نویسان – روز سینما

به عنوان فعال یک کسب و کار اینترنتی بخش بزرگی از کارهای خود را مدیون برنامه‌نویسان هستید. به مناسبت این روز پستی در قالب اهمیت برنامه‌نویسان در کسب و کار خود تهیه کنید.

۳۰ شهریور: روز جهانی صلح

پرداختن به روز جهانی صلح در قالب یک ویدئو یا انیمیشن کوتاه وجهه مثبتی از برند شما را در ذهن مخاطبانتان تداعی می‌کند. سعی کنید مناسبت‌هایی که برای مخاطبان شما و عموم مردم پراهمیت هستند را هرگز فراموش نکنید. این مناسبت‌ها را در استراتژی بازاریابی محتوایی خود جای دهید و سعی کنید در جهت مثبت از آن‌ها استفاده کنید.

دیگر مناسبت‌های مذهبی شهریور ماه

۷ شهریور شهادت امام محمد باقر، ۹ شهریور روز عرفه، ۱۰ شهریور عید قربان،  ۱۵ شهریور ولادت امام علی النقی، ۲۰ شهریور ولادت امام موسی کاظم، ۱۸ شهریور عید سعید غدیرخم

دیگر مناسبت‌های ملی شهریور ماه

۵ شهریور بزرگداشت زکریای رازی و روز داروساز، ۱۳ شهریور روز بزرگداشت ابوریحان بیرونی و روز تعاون،  ۲۷ شهریور روز بزرگداشت شهریار و روز شعر و ادب فارسی

پاییز

۴ مهر: روز جهانی خانواده

در فرهنگ ما ایرانیان خانوده اهمیت زیادی دارد. پرداختن به این موضوع به ماندگاری نام برند شما در ذهن مخاطبانتان کمک زیادی خواهد کرد. اگر قصد رونمایی از محصول جدید شرکت خود را دارید این روز ممکن است روز خوبی برای این‌کار باشد.

۵ مهر: روز جهانی توریست

به عنوان کسب و کاری که در حوزه گردشگری یا فروش اینترنتی بلیط و … فعالیت دارید می‌توانید از این مناسبت به نفع کسب و کار خود استفاده کنید. تهیه یک پست اینستاگرامی برای به اشتراک‌گذاری زیباترین جاذبه‌ی توریستی هر شهر می‌تواند ایده‌ی مناسبی برای کسب و کارهای فعال در حوزه گردشگری باشد.

۷ مهر: روز آتش نشانی و ایمنی

با توجه حادثه‌های مختلف که برای آتش نشانان در سال‌های اخیر پیش آمده است، پرداختن به این روز جنبه روابط عمومی خوبی برای کسب‌وکار شما خواهد داشت.

۸ و ۹مهر: تاسوعا و عاشورای حسینی

روز پراهمیت، بالاخص اگر مخاطبان‌ شما بخش بزرگی از جامعه است.

۹ مهر: روز جهانی قهوه

قهوه یکی از نوشیدنی‌های محبوب است. این نوشیدنی برای برخی شغل‌ها از محبوبیت بیشتری برخوردار است. روز قهوه می‌تواند بهانه‌ی خوبی برای تعامل شما با مخاطبانتان باشد.

۱۲ مهر: روز جهانی بهبود فضای کار

در هر زمینه‌ای که فعالیت دارید مطمئنا نیاز به بهبود فضای کار خود را احساس می‌کنید. به مناسبت روز بهبود فضای کسب و کار تغییری در محیط کار خود ایجاد کنید. این تغییر را در قالب یک پست وبلاگی یا پست شبکه اجتماعی با مخاطبان خود به اشتراک بگذارید. تصاویر واقعی از محل کارتان نقش به سزایی در ایجاد اعتماد در مشتریان شما دارد.

۲۰ مهر: روز بزرگداشت حافظ

هیچکسی نیست که ارادت ویژه‌ای به حضرت حافظ نداشته باشد. در هر کسب‌وکاری که باشید می‌توانید با خلاقیت به پاسداشت این روز بپردازید.

۲۳ مهر: روز عصای سفید

روشن دلان عزیز را همه ما دوست داریم و برای این روز باید خوب برنامه ریزی کنیم.

۲۴ مهر: روز جهانی استیو جابز

استیو جابز برای بسیاری از ما نماد ساختار شکنی و ایده‌آل گرایی است. پرداختن به این روز، نشان دهنده این خواهد بود که شما نیز پیرو طرز فکر چنین مرد خلاق و بزرگی هستید.

۲۵ مهر: روز جهانی پاک کردن دسکتاپ‌ها

اگر کارتان به شکلی است که هر روز با لپ‌تاپ یا کامپیوتر شخصی خود کار می‌کنید. معمولا دسکتاپ شلوغی دارید. سعی کنید این مناسبت بامزه را در استراتژی بازاریابی محتوایی خود قرار دهید. یک بار قبل از تمیز کردن دسکتاپ خود از آن اسکرین شات بگیرید. یک بار هم بعد از تمیز کردن دسکتاپ خود و آن را در شبکه‌های اجتماعی برندتان به اشتراک بگذارید. از مخاطبان خود نیز بخواهید هر یک از دوستانشان را که دسکتاپ شلوغی دارند را زیر پست منشن کنند.

دیگر مناسبت‌های مذهبی مهر ماه 

۱۱ مهر شهادت امام زین العابدین

دیگر مناسبت‌های ملی مهر ماه

۷ مهر بزرگداشت شمس، ۹ مهر روز جهانی سالمندان، ۱۳ مهر روز نیروی انتظامی، ۱۴ مهر روز دامپزشکی، ۲۴ مهر روز ملی پارالمپیک، ۱۵ مهر روز روستا و عشایر، ۲۶ مهر  روز تربیت بدنی و ورزش

۳ آبان: روز جهانی هنرمندان

اگر کسب‌وکار یا استارت‌آپ شما در زمینه هنر فعالیت می‌کند و یا مخاطبانی با ذائقه‌های هنری مشخص دارد غیرممکن است که بخواهید چنین روزی را از دست بدهید.

۶ آبان: روز جهانی انیمیشن

یک انیمیشن جذاب کوتاه را به مناسبت این روز با مخاطبان خود در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید و یا اینکه بصورت دسته جمعی به تماشای یک انیمیشن بلند بپردازید.

۷ آبان: روز جهانی اینترنت

اینترنت عامل اصلی رشد و توسعه کسب و کارهای اینترنتی و آنلاین است. بنابراین این روز به عنوان روز جهانی اینترنت روز مهمی برای تمام افرادی است که در زمینه تجارت الکترونیک فعالیت دارند. تاریخچه به وجود آمدن اینترنتی و خاطره اولین فروش اینترنتی کسب و کار شما می‌تواند ذهنیت مثبتی را در مخاطبان شما از برند شما به وجود آورد.

۸ آبان:  روز جهانی چک لیست

همه افراد موفق از چک لیست های روزانه برای مدیریت کارهای خود و برنامه ریزی استفاده می‌کنند. روز جهانی چک لیست شیوه‌ی خوبی است تا به مشتریان‌تان ثابت کنید که دقیق عمل می کنید و همچنین که به آن‌ها پیشنهاد بدهید که آن‌ها هم از چک لیست های روزانه برای امورات خود استفاده کنند.

۹ آبان: روز هالووین

هرچند هالووین جشن غیرایرانی است ولی ایرانی‌های زیادی جذب آن شده اند. اگر شناخت خوبی از مخاطب خود دارید با روایت یک داستان ترسناک این روز را جشن بگیرید.

۱۶ آبان: روز جهانی پیدا کردن شغل

چه روزی بهتر از این روز برای آغاز به کار نیروهای جدید شرکت شما وجود دارد؟ البته ممکن است بخواهید در این روز اعلامیه‌ی شغلی جدیدی را نیز منتشر کنید.

۱۹ آبان: روز جهانی علم در خدمت صلح و توسعه

اگر مدیریت تبلیغات یک دانشگاه و یا موسسه آموزشی بر عهده شماست این بهترین فرصت تا آرمان‌هایتان را در ترویج علم به اشتراک بگذارید و ثابت کنید که از ترویج دانش صرفا به دنبال درآمدزایی نیستید و اهداف بلندتری را دنبال می‌کنید.

۲۰ آبان: روز جهانی اوریگامی

هنر بخش جدایی‌ناپذیری از زندگی ما است. اوریگامی که هنر ساختن سازه‌های کاغذی است نیز از این امر مستثنی نیست. به مناسبت روز اوریگامی با همکاران خود دور هم جمع شوید و یک اوریگامی ساده را با هم تمرین کنید. می‌توانید استاپ موشنی از اوریگامی خود تهیه کنید و در شبکه‌های اجتمعای برند خود منتشر کنید. از مخاطبان خود نیز بخواهید که افراد هنر دوست خود را زیر پست منشن کنند. این کار دایره مخاطبان شما را گسترش می‌دهد.

۲۱ آبان: روز جهانی کیفیت

اگر تولید کننده محصولات روزمره هستید، از فرصت پرداختن به این روز استفاده کنید تا به مشتریان‌تان یادآوری شود که کیفیت همیشه برای شما از همه چیز مهم‌تر است.

۲۴ آبان: روز کتاب و کتابخوانی – روز جهانی کارآفرین

کتاب و کتابخوانی به نحوی با کارآفرینی در ارتباط هستند. این روز تقریبا برای همه کسب‌وکارها می‌تواند از درجه اهمیت بالایی برخوردار باشد. از مخاطبان‌تان بخواهید بهترین کتاب‌هایی که خوانده‌اند را با شما به اشتراک بگذارند و یا اینکه کتاب‌هایی که روشنگر مسیر بینش کسب‌وکارتان هستند را با بقیه به اشتراک بگذارید و از ایده‌های خلاقانه و ساختار شکنانه نترسید.

 ۲۹ آبان: روز جهانی نام‌گذاری کامپیوتر شخصی

تا کنون به این موضوع فکر کرده‌اید که اسمی روی کامپیوتر شخصی خود بگذارید؟ با تهیه گیفی از مخاطبان خود بخواهید که نام کامپیوتر شخصی خود را به صورت دیدگاه بیان کنند. این عمل بامزه برای همیشه در ذهن آن‌ها می‌ماند و حس خوبی از برند شما در ذهنشان ایجاد می‌شود.

دیگر مناسبت‌های مذهبی آبان ماه

۵ آبان شهادت امام حسن مجتبی – ۱۸ آبان اربعین حسینی – ۲۶ آبان رحلت حضرت رسول – ۲۸ آبان شهادت امام رضا

دیگر مناسبت‌های ملی آبان ماه

۱۳ آبان روز دانش آموز

۸ آذر: روز جهانی پیام الکترونیکی

پیام الکترونیکی که از طرف شما به مخاطبان و مشتریان وفادارتان ارسال می‌شود برایشان لذت بخش است. این پیام می‌تواند حاوی اطلاعات مفیدی از برند شما باشد. در مضمون این پیام باید بسیار دقت کنید تا حالت اسپم نباشد.

۹ آذر: روز جهانی امنیت کامپیوتر

به مخاطبان‌تان بگویید که امنیت آن‌ها برای شما اهمیت دارد و از همین نظر نکاتی را در راستای امن‌تر شدن کامپیوترهایشان به بهانه این روز با آن‌ها به اشتراک بگذارید.

۱۲ آذر: روز جهانی معلولان

جنبه انسانی برند خود را با پرداختن به این روز به خوبی نمایش دهید.

۱۶ آذر: روز دانشجو

تخفیف‌های ویژه و پرداختن به قشر بزرگی از جامعه که مشتری اصلی خریدهای اینترنتی هستند را فراموش نکنید.

 ۱۹ آذر: روز جهانی حقوق بشر

حقوق بشر یکی از چالش برانگیزترین موضوع‌هایی است که امروزه مطرح می‌شود. تهیه یک انیمیشن تامل برانگیز و جذاب در این زمینه مطمئنا برای برند شما مفید خواهد بود.

۳۰ آذر: جشن شب یلدا

شب یلدا برای همه ما ایرانیان شبی خاطره‌انگیز است. جشن شب یلدای شرکت شما می‌تواند بازخورد فوق‌العاده‌ای در شبکه‌های اجتماعی جذب کند. البته تخفیف‌ها و فروش‌های ویژه برای پاسداشت این روز ارائه می‌شوند.

دیگر مناسبت‌های مذهبی آذر ماه

۶ آذر شهادت امام حسن عسکری – ۱۵ آذر ولادت حضرت رسول

زمستان

۱۱ دی:  آغاز سال نو میلادی

تقریبا همه کسب‌وکارهای دنیا به این روز می‌پردازند! ایرانی و خارجی هم ندارد. پس خودتان را آماده کنید تا گرم به سراغ سال جدید میلادی رفته باشید.

۱۲ دی: روز انگیزه و الهام گرفتن

همه‌ی افراد موفق در زندگی خود انگیزه‌هایی برای پیشرفت داشته‌اند، روز انگیزه می‌تواند یک مناسبت خوب برای بهبود نرخ تعاملات شما در استراتژی بازاریابی محتوا تان باشد. شما می‌توانید با پرسیدن سوالی در مورد افرادی که الهام‌بخش مشتریان‌تان در زندگی حرفه‌ای‌شان هستند تعامل آن‌ها را برانگیزانید. اگر بخواهید ساده‌تر باشد، می‌توانید مخاطبانتان را به چند جمله ساده‌تر مهمان کنید.

۲۰ دی: روز آدم‌های عجیب و غریب

خوب عجیب و غریب بودن همیشه به معنای داشتن سر بزرگ یا چندین دست و پا نیست! همه آدم‌های دور و برما کارهای عجیبی می‌کنند. این روز می‌تواند بهانه‌ای طنزآمیز باشد تا یادآور کارهای عجیب اعضای تیم خود باشید و یک حس خوب به مخاطبمان منتقل کنیم.

۲۱ دی: روز میزت رو مرتب کن

حتما شما هم شنیدید که می‌گویند انسان‌ها کسی را که آن‌ها را خندانده است، هیچ‌گاه فراموش نمی‌کنند. برای روز “میزت را تمیز کن” می‌توان ویدیوهایی طنز تهیه کرد، به عنوان مثال از مزیت‌های میزهای شلوغ و رابطه‌ی آن با خلاقیت گفت و یا می‌توان کمپین‌های “تصویری از میز شما” به راه انداخت. در واقع ایده‌های ساده‌ی بسیاری وجود دارند، آن‌چه که اهمیت دارد، شناخت صحیح مخاطبان و پیاده‌سازی ایده‌ای متناسب با روحیات آن‌ها است.

دیگر مناسبت‌های مذهبی دی ماه

۶ دی ولادت امام حسن عسکری،  ۸ دی وفات حضرت معصومه

دیگر مناسبت‌های ملی دی ماه

۲۰ دی شهادت امیرکبیر، ۲۶ دی فرار شاه،  ۲۹ دی روز غزه

۳ بهمن: روز جهانی دست خط – روز پرستار

خوب اولین کار با مزه‌ای که به ذهن می‌رسد این است که یک جمله جالب را بخواهید تا همه با دست خط خودشان بنویسند و تصاویرش را به اشتراک بگذارید. شاید هم روز دست خط بهانه‌ای باشد برای بازگشت دوباره به کاغذ و ایده‌هایی نوستالژیک. هرچه که باشد اگر مخاطب‌ شما قشر کتابخوان جامعه است این روز را فراموش نکنید.

۷ بهمن: روز لذت بردن از محل کار

به مناسبت این روز کاری کنید که همه از محل کارشان لذت ببرند. یک رنگ جدید. یک دسته گل. یک پوستر جدید. همه و همه می توانند بهانه‌ای برای این لذت باشند.

۸ بهمن: روز جهانی حریم خصوصی و داده

در دنیایی که حریم خصوصی از ارزش کمی برخوردار است، روز به روز اهمیت حفظ آن برای همه مشخص می‌شود. اگر با داده‌های کاربرانتان سروکار دارید، تکریم این روز را به هیچ‌وجه فراموش نکنید.

۲۴ بهمن: روز ولنتاین

شاید تصور کنید توجه به این مناسبت، حرفه‌ای بودن کسب‌وکار شما را زیرسوال می‌برد. اما این مناسبت یک فرصت فوق‌العاده برای شما است تا دل مخاطبان‌تان را به دست آورید. شما می‌توانید با انتشار تکه‌ای عاشقانه از یک فیلم محبوب توجه آن‌ها را جلب کرده و برای‌شان آرزوی زندگیی پر از عشق داشته باشید. توجه به این مناسبت تعاملات بسیار زیادی برای شما فراهم خواهد کرد.

۲۷ بهمن: روز جهانی نوآوری – روز جهانی دختران مهندس

کمپین روز جهانی نوآوری را باید نوآورانه طراحی کرد. پس عجله نکنید، کمی بیشتر راجع به این مناسبت فکر کرده و ایده‌ی منحصربه‌فردی را پیاده‌سازی کنید.

دیگر مناسبت‌های مذهبی بهمن

۳ بهمن روز ولادت حضرت زینب

دیگر مناسبت‌های ملی بهمن

۲۹ بهمن روز قیام مردم تبریز، ۱۲ بهمن بازگشت امام خمینی به ایران، ۱۹ بهمن روز نیروی هوایی،  ۲۲ بهمن روز پیروزی انقلاب اسلامی ایران

۲ اسفند: روز جهانی زبان مادری

همان‌طور که از نامش پیداست، این مناسبت می‌تواند مخاطبان زیادی را هدف قرار دهد. پس فرصت را از دست نداده و با تهیه‌ی یک موشن گرافیک ساده از آن‌ها بخواهید با زبان مادری خود این روز را به دیگران هم‌زبانان خود تبریک بگویند. فقط به این ایده اکتفا نکنید، ده‌ها ایده‌ی متفاوت‌تر وجود دارد که می‌تواند هزاران برابر تاثیرگذارتر باشد، روی آن‌ها فکر کنید!

۳ اسفند: روز جهانی فکر کردن

همه ما فکر می‌کنیم که خیلی فکر می‌کنیم 🙂 این روز فرصت خوبی است تا به شوخی هم که شده فکر کردن را به یکدیگر یادآوری کنید.

۱۳ اسفند: روز جهانی قدردانی از کارمندان

“با کارمندان‌تان طوری رفتار کنید که دوست دارید آن‌ها با مشتریان‌تان همان‌گونه رفتار کنند”

تحقیقات بسیاری ثابت کرده‌اند که رضایت کارمندان از جایی‌که در آن کار می‌کنند با میزان توجه به مشتری و رضایت مشتریان رابطه‌ی مستقیم دارد. پس این روز بهانه‌ای قرار دهید برای خوشحال کردن کارکنان‌تان؛ حال اگر تصویری از این جشن کوچک را در شبکه‌های اجتماعی‌تان منتشر کردید، که چه بهتر!

۱۵ اسفند: روز درختکاری

با دوستان و همکاران در حیاط شرکت و یا در نزدیک‌ترین پارک یک نهال کوچک بکارید. مطمئن باشید که این کار شما حس خوبی به مخاطبانتان منتقل خواهد کرد.

۱۷ اسفند: روز جهانی زنان

زیاد پیچیده‌اش نکنید، لازم نیست ایده‌های خارق‌العاده‌ای پیاده‌سازی کنید. همین که تصویر یکی از موفق‌ترین زنان در حوزه‌ی خود را منتشر کرده و نشان دهید که خواستار پیشرفت زنان در صنعت خود هستید، می‌تواند افراد زیادی را به سمت شما جذب نماید و هم‌چنین یک رویکرد فوق‌العاده جهت انگیزه‌بخشی به زنان برای موفقیت بیشتر در آن زمینه باشد.

۲۳ اسفند: روز جهانی مرتب کردن خانه و محل کار

خوب نزدیک عید هم هست و از این جهت بسیار نام گذاری به موقعی صورت گرفته است 🙂 لحظه‌ به لحظه تمیز کاری شرکت را مستند کنید و کلی تصاویر بامزه برای مخاطبانتان تهیه کنید. مطمئنم ایده‌های خلاقانه‌ تری هم به ذهنتان خواهد رسید.

۲۸ اسفند: روز جهانی مشتریان

روز جهانی مشتریان، روزی که می‌توانید آن را سرنوشت‌سازترین مناسبت تقویم برای استراتژی بازاریابی محتوا خود بدانید. گرچه مشتریان جزو دارایی‌های نامشهود سازمان‌ها هستند، اما نیروی حیاتی آن محسوب می‌شوند و بدون آن‌ها هیچ کسب‌وکاری معنا نخواهد یافت. برای روز جهانی مشتریان می‌توانید تخفیف‌هایی اهدا کنید و تصاویر آن تخفیف‌ها را در شبکه‌های اجتماعی خود منتشر نمایید و یا از وفادارترین مشتریان خود تجلیل کنید. بسته به نوع و شرایط کسب‌وکار شما ایده‌های مختلفی قابل اجراست.

۲۹ اسفند: روز ملی شدن صنعت نفت ایران

چنین روزی برای همه ما ایرانیان افتخار بزرگی است. تلاش‌های دکتر مصدق مایه شکوه ایران است و پرداختن به رخدادهای این روز نشان‌گر نگاه ژرف شما به مسائل اجتماعی و سیاسی کشور خواهد بود.

دیگر مناسبت‌های مذهبی اسفند ماه

۱ اسفند شهادت حضرت فاطمه، ۱۱ اسفند وفات حضرت ام البنین، ۱۸ اسفند ولادت حضرت فاطمه و روز زن و مادر

دیگر مناسبت‌های ملی اسفند ماه 

۵ اسفند روز بزرگداشت خواجه نصیر الدین توسی و روز مهندس، ۱۴ اسفند روز احسان و نیکوکاری، ۲۵ اسفند روز گرامیداشت پروین اعتصامی، ۲۱ اسفند روز گرامیداشت نظامی


تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت بین المللی مهربد تجارت می باشد .